Susumu RG1608P-80R6-B-T5
RG1608P-80R6-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-80R6-B-T5
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-80R6-B-T5.pdf
Availability of RG1608P-80R6-B-T5
QUANTITY
RG1608P-80R6-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-80R6-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-80R6-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-80R6-B-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-80R6-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-80R6-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-80R6-B-T5
IDC CABLE - MDH24K/MC24G/MDH24K datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
RES 270K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156" datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf