Susumu RG1608P-821-W-T1
RG1608P-821-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-821-W-T1
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-821-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-821-W-T1
QUANTITY
RG1608P-821-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-821-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-821-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-821-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-821-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-821-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-821-W-T1
FUSE HLDR CART 250V 10A PNL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
DC-DC CONVTR 15V 20W 1.33A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 64.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DOUBLE CHOKE 4.1MH 5.1A VERT datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
ANTENNA BRACKET 12MM datasheet.pdf