Yageo 9C06031A4870FKHFT
9C06031A4870FKHFT picture photo
Mfg. Part Number
9C06031A4870FKHFT
Brief Description
RES SMD 487 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9C06031A4870FKHFT.pdf
Availability of 9C06031A4870FKHFT
QUANTITY
9C06031A4870FKHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9C06031A4870FKHFT
Internal Part NumberEIS-9C06031A4870FKHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9C06031A4870FKHFT
Related Links9C06031A, 9C06031A4870FKHFT Datasheet, Yageo Distributor
9C06031A4870FKHFT Details Description
Related parts for 9C06031A4870FKHFT
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 8A 125V datasheet.pdf
IDC CABLE- ASR16B/AE16G/ASR16B datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 5POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
IC FPGA 370 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
IC TEMP SENSOR SPD EEPROM 8TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
OSC MEMS 4.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 10POS INLINE PIN datasheet.pdf