Susumu RG1608P-821-W-T5
RG1608P-821-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-821-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-821-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-821-W-T5
QUANTITY
RG1608P-821-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-821-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-821-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-821-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-821-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-821-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-821-W-T5
CONV DC/DC 15V 48VIN 45W HORZ datasheet.pdf
CONN GH HOUSING 12POS 1.25MM datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM 8VSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V datasheet.pdf
MINI ENCLOSED SAFETY LIMIT SW datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 5W T18 datasheet.pdf
CONN HDR STR 40POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
LED CCT 5000K PLCC SMD datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf