Susumu RG1608P-8252-W-T5
RG1608P-8252-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8252-W-T5
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8252-W-T5.pdf
Availability of RG1608P-8252-W-T5
QUANTITY
RG1608P-8252-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8252-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8252-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8252-W-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8252-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8252-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-8252-W-T5
IC RESET GEN 3.00V VTH SOT143-4 datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
BOARD SAR ADC LTC2389-18 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 6A 120V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
Connector Socket 31 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf