Vishay/Beyschlag SMM02070C1005FBP00
SMM02070C1005FBP00 picture photo
Mfg. Part Number
SMM02070C1005FBP00
Brief Description
RES SMD 10M OHM 1% 1W MELF
Datasheet Download
SMM02070C1005FBP00.pdf
Availability of SMM02070C1005FBP00
QUANTITY
SMM02070C1005FBP00 Order Process
Ship out your order
Specifications of SMM02070C1005FBP00
Internal Part NumberEIS-SMM02070C1005FBP00
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10M
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseMELF, 0207
Supplier Device Package0207
Size / Dimension0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMM02070C1005FBP00
Related LinksSMM02070C, SMM02070C1005FBP00 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
SMM02070C1005FBP00 Details Description
Related parts for SMM02070C1005FBP00
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 3V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 12V datasheet.pdf
INDUCTIVE PICK-UP datasheet.pdf
CONN RCPT 9 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 91 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 1W 15V 33MA OUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf