Susumu RG1608P-8870-W-T1
RG1608P-8870-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-8870-W-T1
Brief Description
RES SMD 887 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-8870-W-T1.pdf
Availability of RG1608P-8870-W-T1
QUANTITY
RG1608P-8870-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-8870-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-8870-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)887
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-8870-W-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-8870-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-8870-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-8870-W-T1
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR TMS320DM6467 datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 86MHZ 8SOP datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 20% 30V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.43KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP 11KVP 500PF 10% datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS PNL MNT SKT M23 datasheet.pdf