Susumu RG1608P-95R3-D-T5
RG1608P-95R3-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-95R3-D-T5
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-95R3-D-T5.pdf
Availability of RG1608P-95R3-D-T5
QUANTITY
RG1608P-95R3-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-95R3-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608P-95R3-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-95R3-D-T5
Related LinksRG1608P-, RG1608P-95R3-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-95R3-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608P-95R3-D-T5
DECODER/DEMUX 1-OF-8 LV 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1210 datasheet.pdf
RES SMD 43.2 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 11.4K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.58M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 16-20AWG datasheet.pdf
CONN SOCKET datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf