Susumu RG1608Q-28R0-D-T5
RG1608Q-28R0-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608Q-28R0-D-T5
Brief Description
RES SMD 28 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608Q-28R0-D-T5.pdf
Availability of RG1608Q-28R0-D-T5
QUANTITY
RG1608Q-28R0-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608Q-28R0-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608Q-28R0-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608Q-28R0-D-T5
Related LinksRG1608Q-, RG1608Q-28R0-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608Q-28R0-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608Q-28R0-D-T5
IC REG LDO 8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
RES 8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOX S STEEL 10.24"L X 10.24"W datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CUSTOMER HDR RA datasheet.pdf
WR-MPC3 MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf