Susumu RG1608V-112-W-T5
RG1608V-112-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-112-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.1KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-112-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-112-W-T5
QUANTITY
RG1608V-112-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-112-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-112-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-112-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-112-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-112-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-112-W-T5
CONN HEADER 44POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 10A TO220AB datasheet.pdf
FERRITE BEAD 68 OHM 0402 datasheet.pdf
THERM NTC 1.8KOHM 10% 0805 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
POT 350 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 20W CM datasheet.pdf
OSCILLATOR 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf