Susumu RG1608V-1130-W-T5
RG1608V-1130-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1130-W-T5
Brief Description
RES SMD 113 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1130-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1130-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1130-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1130-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1130-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1130-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1130-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1130-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1130-W-T5
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DUAL BINARY UP-COUNTER 16SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST HEX 16SOIC datasheet.pdf
OSC XO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 0.464 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
0625 PIN-LINE HDR SCRW MACH CONT datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR SNT-4A datasheet.pdf
PIN HDR BRKBLE VERT 50MM 10D 12C datasheet.pdf