Susumu RG1608V-122-C-T5
RG1608V-122-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-122-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.2KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-122-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-122-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-122-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-122-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-122-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-122-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-122-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-122-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-122-C-T5
MOSFET P-CH 50V 5.3A I-PAK datasheet.pdf
IC FET SW N-CH 100V ESD 6TSOP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 1-3/4" datasheet.pdf
CONN FMALE M12 8POS STR 5M CABLE datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 324 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
FEMALE INT THREAD (7/8 - 16) datasheet.pdf
INCREMENTAL ENCODER datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
POWER STRIP 36" 12OUT 15'CORD datasheet.pdf