Susumu RG1608V-132-C-T5
RG1608V-132-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-132-C-T5
Brief Description
RES SMD 1.3KOHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-132-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-132-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-132-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-132-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-132-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-132-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-132-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-132-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-132-C-T5
CONN HEADER .100 SNGL STR 33POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.0 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 5% 1/8W 0402 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 800MA 240 MOHM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
RES 52.3K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A datasheet.pdf