Susumu RG1608V-1471-W-T1
RG1608V-1471-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1471-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.47K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1471-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-1471-W-T1
QUANTITY
RG1608V-1471-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1471-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1471-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1471-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1471-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1471-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1471-W-T1
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
OSC VCXO 155.52MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
ANVIL COMBINATION datasheet.pdf
TVS DIODE 51VWM 82.4VC SMC datasheet.pdf
NON-HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO247AC datasheet.pdf