Susumu RG1608V-1621-W-T1
RG1608V-1621-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1621-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1621-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-1621-W-T1
QUANTITY
RG1608V-1621-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1621-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1621-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1621-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1621-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1621-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1621-W-T1
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX 8SLOT 5POS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 90W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
MOD TXRX 15XXNM 45CH DWDM SFP datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
RES SMD 0.0215 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf