Susumu RG1608V-1691-W-T5
RG1608V-1691-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1691-W-T5
Brief Description
RES SMD 1.69K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1691-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-1691-W-T5
QUANTITY
RG1608V-1691-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1691-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1691-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.69k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1691-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1691-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1691-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-1691-W-T5
IC ADC 12BIT 2.7V 1CH SPI 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG CPC 37POS SIZE 23 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 47POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 10% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
DSUB SCKT RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X24V 250W datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf