Susumu RG1608V-1871-B-T1
RG1608V-1871-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-1871-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.87KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-1871-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-1871-B-T1
QUANTITY
RG1608V-1871-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-1871-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-1871-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-1871-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-1871-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-1871-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-1871-B-T1
TOOL FLARE RG59/6/6QUAD DBL END datasheet.pdf
RES SMD 9.31KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
INSERT FEMALE 2POS SCREW datasheet.pdf
RES 274K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
AMMETER 1.999A LED PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 66.5 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
DYNAMIC D4200 V-HDR ASSY 3P/X datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf