Susumu RG1608V-201-C-T5
RG1608V-201-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-201-C-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-201-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-201-C-T5
QUANTITY
RG1608V-201-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-201-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-201-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-201-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-201-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-201-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-201-C-T5
CONN HEADER 4POS .100" DUAL GOLD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG 12POS 1.25MM WTB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf