Susumu RG1608V-201-P-T1
RG1608V-201-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-201-P-T1
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-201-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-201-P-T1
QUANTITY
RG1608V-201-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-201-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-201-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-201-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-201-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-201-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-201-P-T1
TRIMMER 1M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 880MA 700 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 150V 0606 datasheet.pdf
CONN HEADER BRKWY 20POS R/A TIN datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
24P MTA100 CONN GREEN LF datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4WLCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf