Susumu RG1608V-2050-P-T1
RG1608V-2050-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2050-P-T1
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2050-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-2050-P-T1
QUANTITY
RG1608V-2050-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2050-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2050-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2050-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2050-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2050-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-2050-P-T1
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 550A DO200AA datasheet.pdf
POT 1K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
ROCKER OPERATOR FOR INCANDSCENT datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE SKT datasheet.pdf