Susumu RG1608V-2100-P-T1
RG1608V-2100-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2100-P-T1
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2100-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-2100-P-T1
QUANTITY
RG1608V-2100-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2100-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2100-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2100-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2100-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2100-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-2100-P-T1
CONN SPRING 18POS DUAL .410 SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 5% 2W 4124 datasheet.pdf
RES 0.91 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 28.7 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
120 DISCRETE THERMS MINI datasheet.pdf
Connector Socket 40 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 220PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf