Susumu RG1608V-2151-C-T5
RG1608V-2151-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2151-C-T5
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2151-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2151-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-2151-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2151-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2151-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2151-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2151-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2151-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2151-C-T5
RES 6.2K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
IMPACT BP 6X16 GR/W SN/PB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 250W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.003 OHM 1% 3W 3637 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN HDR 20POS SLVR TH/RA datasheet.pdf
AB 24C 24#16 PIN PLUG datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 500MW SOT323 datasheet.pdf