Susumu RG1608V-2260-B-T1
RG1608V-2260-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2260-B-T1
Brief Description
RES SMD 226 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2260-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-2260-B-T1
QUANTITY
RG1608V-2260-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2260-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2260-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)226
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2260-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2260-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2260-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-2260-B-T1
FITTING INS VERT 45DEG YEL 4X4" datasheet.pdf
KIT FLEX POD FOR CY8C21123 datasheet.pdf
IDC CABLE - CSC26S/AE26M/CSC26S datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 66W datasheet.pdf
CAP CER 2.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
GREASE FITTING datasheet.pdf
26500 8C 8#12 P BY RECP LC datasheet.pdf
3 V/5 V, 2 MSPS, 8-Bit, 1-, 4-, 8-Channel Sampling ADCs IC datasheet.pdf