Susumu RG1608V-2320-C-T5
RG1608V-2320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2320-C-T5
Brief Description
RES SMD 232 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2320-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2320-C-T5
QUANTITY
RG1608V-2320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2320-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)232
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2320-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2320-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2320-C-T5
POT 5K OHM 1/20W LOGARITHMIC datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 13.3VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 110 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 56 OHM 4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 6" 0.50MM 27POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONN HEADER 28POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 220 OHM 4SIP datasheet.pdf