Susumu RG1608V-2670-C-T5
RG1608V-2670-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-2670-C-T5
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-2670-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-2670-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-2670-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-2670-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-2670-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-2670-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-2670-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-2670-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-2670-C-T5
BRACKET OFFSET MOUNT 6-32 BRASS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR QUAD 16-DFN datasheet.pdf
SW PB ILLUM PRTDNG LENS RND GRN datasheet.pdf
MICRO 9POS PIN 6" datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf