Susumu RG3216N-2050-B-T1
RG3216N-2050-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2050-B-T1
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2050-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2050-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2050-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2050-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2050-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2050-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2050-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2050-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2050-B-T1
RES SMD 1.65M OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CARDEDGE 44POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
FFC HAWK W/ BREAK-OFF STATION datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
INDICATOR 8MM FIXED HI YEL 110V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM R-TAB datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CTV 143C 48#20 8#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf