Susumu RG1608V-301-W-T5
RG1608V-301-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-301-W-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-301-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-301-W-T5
QUANTITY
RG1608V-301-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-301-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-301-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-301-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-301-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-301-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-301-W-T5
TWIST LOCK DUAL .2"DIA 2.92" L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
AIR CYLINDER datasheet.pdf
4-DIGIT 115/230 VAC W/RED DISP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A TO220-3L datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf
CAP FILM 0.91UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf