Susumu RG1608V-332-P-T1
RG1608V-332-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-332-P-T1
Brief Description
RES SMD 3.3KOHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-332-P-T1.pdf
Availability of RG1608V-332-P-T1
QUANTITY
RG1608V-332-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-332-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-332-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-332-P-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-332-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-332-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-332-P-T1
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 1.5KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/CAP 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 16.2 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 2.1A 42 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 29A TO-247 datasheet.pdf
Q30L NAT HS 7.87" Q TIE datasheet.pdf
RES SMD 42.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf