Susumu RG1608V-3651-W-T5
RG1608V-3651-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3651-W-T5
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3651-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-3651-W-T5
QUANTITY
RG1608V-3651-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3651-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3651-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3651-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3651-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3651-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3651-W-T5
RES SMD 5.62M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LINEAR LCD 24-TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf