Susumu RG1608V-3830-W-T5
RG1608V-3830-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3830-W-T5
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3830-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-3830-W-T5
QUANTITY
RG1608V-3830-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3830-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3830-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3830-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3830-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3830-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3830-W-T5
IC VREF SERIES 4.096V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER FPC .4MM 70POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 2.2K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 33POS STR .100" TIN datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 8.182K OHM 1.2W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf