Susumu RG1608V-3921-B-T5
RG1608V-3921-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3921-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3921-B-T5.pdf
Availability of RG1608V-3921-B-T5
QUANTITY
RG1608V-3921-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3921-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3921-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3921-B-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3921-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3921-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3921-B-T5
PHOTODIODE 800NM 2.98MM SQ TO-46 datasheet.pdf
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.5A 6WSON datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3.92 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CLOCK MULT JITTER ATTEN 36QFN datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
MOD RF TXRX 900MHZ PRO CASTELL datasheet.pdf