Susumu RG1608V-3921-C-T5
RG1608V-3921-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-3921-C-T5
Brief Description
RES SMD 3.92K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-3921-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-3921-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-3921-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-3921-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-3921-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-3921-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-3921-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-3921-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-3921-C-T5
CONN LOCKING CLIP 22-18AWG CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 9.1KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 62PF 5% 1KV SMD datasheet.pdf
RES SMD 46.4K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV 2CH PUSH PULL 8SO datasheet.pdf
NS-RUNTIME THREE LICENSES datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 973 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
ESD DISSIPATIVE TURNTABLE 12.5" datasheet.pdf