Susumu RG1608V-4120-D-T5
RG1608V-4120-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4120-D-T5
Brief Description
RES SMD 412 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4120-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-4120-D-T5
QUANTITY
RG1608V-4120-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4120-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4120-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4120-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4120-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4120-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4120-D-T5
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 65W datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 111MA 12.1 OHM datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 V PTH HDR/CLIP DR datasheet.pdf
Connector Receptacle USB micro B 5 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 50MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 17POS INLINE PIN datasheet.pdf