Susumu RG1608V-4220-D-T5
RG1608V-4220-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4220-D-T5
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4220-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-4220-D-T5
QUANTITY
RG1608V-4220-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4220-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4220-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4220-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4220-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4220-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4220-D-T5
RES SMD 14 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 350MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FUSE 90A 690V BRITISH datasheet.pdf
RES CHAS MNT 17 OHM 3% 16W datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
M8 LNG,SHLD,SS,2MM,NPN,NC,M12 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf