Susumu RG1608V-4221-C-T5
RG1608V-4221-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4221-C-T5
Brief Description
RES SMD 4.22K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4221-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-4221-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-4221-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4221-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4221-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4221-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4221-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4221-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4221-C-T5
CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.8GHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CAP CER 9.9PF 50V P2H 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 274K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
EXP ETHERNET X1 10/100 PC/104+ datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf