Susumu RG1608V-431-W-T1
RG1608V-431-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-431-W-T1
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-431-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-431-W-T1
QUANTITY
RG1608V-431-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-431-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-431-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-431-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-431-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-431-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-431-W-T1
IC FPGA 77 I/O 100VQFP datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 4GHZ 16MLF datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 250MW SOD882 datasheet.pdf
THERM NTC 6.8K OHMS 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V NP0 AXIAL datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog Dimming 3.5A (Switch) Camera Flash 12-MLF (4x4) datasheet.pdf
DESSICANT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.147 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 0.100 T/H datasheet.pdf