Susumu RG1608V-432-B-T1
RG1608V-432-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-432-B-T1
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-432-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-432-B-T1
QUANTITY
RG1608V-432-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-432-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-432-B-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-432-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-432-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-432-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-432-B-T1
CABLE D-SUB-HMP15H/AE15G/HFP15H datasheet.pdf
IC QUAD FET BUS SWITCH 14-QFN datasheet.pdf
CAP CER 1UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 2.8A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 32SDIP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
RES 511 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
BIT SQUARE SZ2 1.93" 10/PK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf