Susumu RG1608V-4320-D-T5
RG1608V-4320-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4320-D-T5
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4320-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-4320-D-T5
QUANTITY
RG1608V-4320-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4320-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4320-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4320-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4320-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4320-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-4320-D-T5
POLYSWITCH RXE SERIES 2.50A HOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 3W SMB datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 154 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
RES 102 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 8A 12V datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf