Susumu RG1608V-4321-B-T1
RG1608V-4321-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-4321-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.32KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-4321-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-4321-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-4321-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-4321-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-4321-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-4321-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-4321-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-4321-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-4321-B-T1
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 1K OHM 1% 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM P600 datasheet.pdf
CYL HD PLATE datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf