Susumu RG1608V-471-C-T5
RG1608V-471-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-471-C-T5
Brief Description
RES SMD 470 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-471-C-T5.pdf
Availability of RG1608V-471-C-T5
QUANTITY
RG1608V-471-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-471-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-471-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-471-C-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-471-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-471-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-471-C-T5
Connector Receptacle 16 Position 0.118" (3.00mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 160PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC COMPARATOR MAGNITUDE 16TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.67K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 37V 250W datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
OSC MEMS 66.666MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf