Susumu RG1608V-5360-D-T5
RG1608V-5360-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-5360-D-T5
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-5360-D-T5.pdf
Availability of RG1608V-5360-D-T5
QUANTITY
RG1608V-5360-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-5360-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-5360-D-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-5360-D-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-5360-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-5360-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-5360-D-T5
CONN RING 22-26 AWG #6 PIDG datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
HEAT SINK 23MM X 23MM X 9.5MM datasheet.pdf
TAPE FINE LINE 3" X 60 YD GRN datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 25VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V 1% BP 0805 datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8SOIC datasheet.pdf