Susumu RG1608V-5360-W-T5
RG1608V-5360-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-5360-W-T5
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-5360-W-T5.pdf
Availability of RG1608V-5360-W-T5
QUANTITY
RG1608V-5360-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-5360-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608V-5360-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-5360-W-T5
Related LinksRG1608V-, RG1608V-5360-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-5360-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608V-5360-W-T5
IC AMP HBT SIGE 4GHZ 16-QFN datasheet.pdf
GDT 600V 20% 20KA datasheet.pdf
CARDEDGE 100POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
CARD EDGE 144PS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 15MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
DRAWN SECTION PNL MNT BASE datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS SS/VOLT OUT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 1NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf