Susumu RG1608V-821-B-T1
RG1608V-821-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-821-B-T1
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-821-B-T1.pdf
Availability of RG1608V-821-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608V-821-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-821-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-821-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-821-B-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-821-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-821-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-821-B-T1
CARDEDGE 20POS DL .156 GREEN PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PF VERT REC POWERBALADE datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 16SOIC datasheet.pdf
IC INTERFACE SMART CARD 28-SOIC datasheet.pdf
BOARD DEMO FOR SG32/SH32 FAMILY datasheet.pdf
DIN-SIGNAL SOLDER PROTECTION CAP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC OVP PROTECTION TDFN-8 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf