Susumu RG1608V-9310-W-T1
RG1608V-9310-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608V-9310-W-T1
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608V-9310-W-T1.pdf
Availability of RG1608V-9310-W-T1
QUANTITY
RG1608V-9310-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608V-9310-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608V-9310-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608V-9310-W-T1
Related LinksRG1608V-, RG1608V-9310-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608V-9310-W-T1 Details Description
Related parts for RG1608V-9310-W-T1
IC OPAMP GP 8.4MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.33"L X 3.23"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
OUTPUT MODULE AC 6MA 110VAC/DC datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 2.08K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf