Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D07-RA-BK
SMH100-LPPE-D07-RA-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D07-RA-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 14POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D07-RA-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D07-RA-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D07-RA-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D07-RA-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D07-RA-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions14
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D07-RA-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D07-RA-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D07-RA-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D07-RA-BK
DIODE ZENER 3.3V 200MW SOD523 datasheet.pdf
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG GREEN CC 13MM datasheet.pdf
CAMERA W/O LENS datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
FERRITE CORE PM 250NH N27 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 16V Y5V 0603 datasheet.pdf