Susumu RG2012L-103-L-T05
RG2012L-103-L-T05 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012L-103-L-T05
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.01% 1/10W 0805
Datasheet Download
RG2012L-103-L-T05.pdf
Availability of RG2012L-103-L-T05
QUANTITY
RG2012L-103-L-T05 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012L-103-L-T05
Internal Part NumberEIS-RG2012L-103-L-T05
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesRGLL Thin Film Chip Resistor
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012L-103-L-T05
Related LinksRG2012L-, RG2012L-103-L-T05 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012L-103-L-T05 Details Description
Related parts for RG2012L-103-L-T05
TVS DIODE 5.8VWM 10.5VC SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 30POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 4X40 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 127UM datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
OSC VCTCXO 19.2MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf