Susumu RG2012N-1331-B-T5
RG2012N-1331-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1331-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1331-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-1331-B-T5
QUANTITY
RG2012N-1331-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1331-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1331-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1331-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1331-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1331-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1331-B-T5
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP 10F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 562 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
POT 5 OHM 225W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 166MHZ VFBGA datasheet.pdf
PANEL MOUNT BASE datasheet.pdf
MICRO 21 M 72" YEL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf