Susumu RG2012N-1372-B-T5
RG2012N-1372-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1372-B-T5
Brief Description
RES SMD 13.7K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1372-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-1372-B-T5
QUANTITY
RG2012N-1372-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1372-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1372-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1372-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1372-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1372-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1372-B-T5
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
IC CONV A/D 24-BIT DIFF 16-SSOP datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER 32-VFQFPN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
TOP IDLER SPROCKET datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 15POS .050 THRUHL datasheet.pdf