Susumu RG2012N-1581-B-T5
RG2012N-1581-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1581-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1581-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-1581-B-T5
QUANTITY
RG2012N-1581-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1581-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1581-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1581-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1581-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1581-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1581-B-T5
VARISTOR 459V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 56BGA datasheet.pdf
IC OPAMP GP 35KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 2MM 44POS R/A .112" datasheet.pdf
PROXIMITY SENSOR datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 12.8MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf