Susumu RG2012N-1622-B-T5
RG2012N-1622-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-1622-B-T5
Brief Description
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-1622-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-1622-B-T5
QUANTITY
RG2012N-1622-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-1622-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-1622-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)16.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-1622-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-1622-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-1622-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-1622-B-T5
LED ORANGE CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 2.91A 74 MOHM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
CONN RECEPT VERT 40 POS 30AU PCB datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 30A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf